ORZECHY LASKOWE

Orzechy laskowe są bardzo często wymieniane jako składnik zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. Nie inaczej jest w przypadku orzechów laskowych – zawierają witaminy i minerały korzystnie wpływające na funkcjonowanie całego organizmu.

Orzechy laskowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w kuchni – doskonale komponują się zwłaszcza z potrawami słodkimi i słono-pikantnymi. Znakomicie sprawdzają się jako dodatek do ciast czy deserów, odżywczych owsianek czy zdrowych ciasteczek zbożowych. Mogą być także składnikiem sałatek, wspaniale wzbogacą również dania z białym mięsem i makarony. Z owoców leszczyny możemy też przygotować masło orzechowe, którego później można używać do kanapek lub wykorzystać jako bazę do domowych lodów

Orzechy laskowe to pożądany składnik każdej zdrowej diety. Są doskonałym źródłem cennych substancji odżywczych – przede wszystkim witaminy E, a ponadto witamin z grupy B, błonnika oraz potasu, które wspierają funkcjonowanie całego organizmu i pozwalają nam cieszyć się dobrym samopoczuciem.

W naszej stałej ofercie znajdziesz:

  • orzech laskowy w karmelu
  • orzechy laskowe prażone kawałek
  • mąka laskowa prażona
  • pasta z orzechów laskowych gładka
Scroll to Top